נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

טיפ מספר 26

כיצד לזרוק נכון את הכדור לקראת ההגשה?

כדי לקבל הגשה טובה, יש לזרוק את הכדור תמיד באופן שווה, באותה הצורה, אל נקודה דמיונית בחלל. הגובה והעמדה לא אמורים להשתנות.

זריקה זו לא נמדדת במהירות והיא צריכה להתבצע על ידי האצבעות ומפרק כף היד, בעזרת תנועה מלמטה למעלה. תנועות קטנות ולא יציבות עם פרק כף היד יכולות לפגוע בזריקה ולכן יש להתאמן על כך. שיטה כדי לייצב זאת היא הרמת הצד האחורי של המפרק (כמוצג באיור) כלפי מעלה ולשמור על כך במהלך הזריקה כלפי מעלה, אל גובה קבוע.

זריקה גבוהה מדי אינה יעילה כי תצטרך לחכות שהכדור יירד בחזרה וזה ישבור את קצב ההגשה. במצב האידיאלי, צריך הכדור להיחבט בפסגת הזריקה כאשר הוא סיים את עלייתו, טרם ירידתו. הגובה האידיאלי שווה לאורך המחבט כשהיד מתוחה כלפי מעלה.

הזריקה צריכה להיעשות בצד ימין של ראש המגיש (אם ימני, שמאל אם שמאלי) כך שבעת החבטה יימצא הכדור בדיוק מעל לכתף ימין, הכדור צריך לעלות כשהוא מעט קדמית לגוף במרחק של זרוע יד אחת בערך. אם יהיה קרוב יותר, החבטה לא תהיה בעלת עוצמה. אם הכדור ינחת ברשת-הסיבה היא שאולי חבטת קדימה מדי. זרוק במקרה זה את הכדור כשהוא יותר קרוב לגופך. אם הכדור מגיע רחוק מדי, משמע שזרקת אותו קרוב מדי לגוף וחבטת בו מלמטה. השתדל להגיש לעומק כדי להשאיר את היריב בקו האחורי שלו אך לא יותר מדי לעומק, אחרת הכדור ייצא מחוץ למגרש.

נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

טיפים

ענקית קידום האתרים