נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  הילדים אוהבים טניס? קראו איך עושים את זה נכון!

  מהו הגיל הנכון שבו כדאי להתחיל לשחק? איך נמנעים מפציעות?

  כמה טיפים להורים לילדים שרוצים להתחיל לשחק טניס.

  פעמים רבות אנו נתקלים בעיתונות באזכורים של הישגים משמעותיים של שחקני טניס ישראלים בטורנירים בינלאומיים בארה"ב, אוסטרליה וכ'ו. האלופים הנוכחיים מהווים מודל לחיקוי עבור ילדים צעירים הרוצים להיות שחקנים בבגרותם. אז איך גורמים לזה לקרות?

  ענף הטניס החל לצבור פופולאריות אדירה בשנות השמונים ובראשית שנות התשעים עם הצלחתם הגדולה של טניסאים ישראלים דוגמת, גליקשטיין,מנסדורף,בלום ופרקיס. בשנת 1977 הוקם מרכז הטניס הראשון בארץ ברמת השרון, דבר שעורר באז אדיר באותם ימים והוביל אלפי ילדים לנסות להירשם למקום. מאז שמר על מעמדו בתור ענף הספורט השלישי בגודלו בארץ אחרי הכדורגל והכדורסל.

  מתי להתחיל להתאמן?

  הגיל הראשון לרוב שבו ילדים מתחילים לשחק טניס הוא 5, אך לנו בVamos tennis תוכניות מגיל 3.5 ומעלה. וזאת משום שהמשחק מצריך יכולת טכנית, שנרכשת לרוב בעבודה פרטנית עם מדריך מוסמך לגילאים הללו, או לסירוגין בקבוצת גיל דומה עם מעט ילדים, על מנת ליצור רציפות באימון.

  מרכיבי היסוד להצלחה: קואורדינציה ויכולת אתלטית

  כידוע, ענף הטניס מצריך שליטה וקואורדינציה רבה, של עין יד וגורמים נוספים. כמו-כן, דרושה גם אתלטיות,גמישות,זריזות ותגובה מהירה מצד השחקן. מדריך איכותי ייטיב לאמן את הילד בראש ובראשונה בהיבט האתלטי , הקואורדינציה וכ'ו לפני שיעבוד על טכניקה בשלב ראשון. שלב זה יגיע בהמשך.

  וגם כאן, חלק ניכר מן ההצלחה הטמונה ביישום הטכניקה הוא תרגול. בכדי שהגוף יתרגל לתנועות , יש צורך באימון רב, כך ניתן להפוך טכניקה נכונה לאוטומטית.

  לטניס יתרונות רבים, מבחינה אירובית ללא קשר לפאן התחרותי. טניס הוא ענף ספורט אנארובי, אך יש בו גם הרבה אלמנטים אירוביים המפעילים שרירים רבים בגוף.

  האם זה בריא?

  ישנה סברה נפוצה הטוענת שטניס הוא ספורט לא בריא. ואכן, כמו כל ענף שבו מתאמנים יתר על המידה, גם טניס עשוי לגרום לפציעות. אך אלו ייגרמו רק עקב מאמץ רב של שנים ותהליך של שחיקה אחרי שעות מרובות על המגרש. חלק מן האימונים הם א-סימטריים ובכדי להתגבר על קושי זה שחקנים עובדים על הצד "החלש" שלהם בכדי לאזן את הצד השמאלי והימני.

  מאימון של כמה פעמים בשבוע, המלווה באימון של מדריך ועבודה נכונה על טכניקה לא צפויות פציעות לילד- אלא, חיזוק ועבודה על גמישות . חשוב לציין בפני הורים השולחים את ילדיהם למסלולים התחרותיים שעליהם לדעת שמדובר בספורט אינדיבידואלי, ולא פשוט הדורש השקעה רבה שאינה בהכרח מבטיחה הצלחה ברמות הגבוהות.

  ענף הטניס זוכה לפופולאריות הגדולה ביותר בקרב שני חתכי גילאים עיקריים באוכלוסייה: ילדים ובני נוער עד גיל 16, ובגילאי 40 ומעלה. גילאים אלה מאופיינים בתחרויות רבות שנערכות ברחבי הארץ, בהן יש דירוג למשתתפים וגם ייצוג לגילאים .השונים בתחרויות בינלאומיות גדולות מספר פעמים

  נשמח לעמוד לשירותכם

  השאירו פרטים ואנו ניצור אתכם קשר

   מאמרים

   ריקרדו ביוגרפיה

   ריקרדו הוטנר נולד בעיר מונטוידאו, בירת אורוגוואי שבדרום אמריקה, שם רכש מאביו את אהבתו לטניס. בגיל 12, החל להתאמן במועדון הטניס של מונטוידאו והגיע למקום שני באורוגוואי בקטגוריית...

   תרומה לקהילה

   Vamos Tennis גאים להיות מעורבים בעשייה קהילתית. אחד הערכים העיקריים שאנו מדגישים בעשייה שלנו הוא תרומה לקהילה. מחויבות חברתית היא דבר שאנו מקדמים באופן משמעותי ואנו מוקירים אותה כאחד...

   טניס למתחילים

   אוהבים טניס? לא בטוחים איך מתחילים? תוכנית Vamos מתחילים הינה תוכנית אימון ייחודית אשר מבוססת על למידה תהליכית ושלבית. במהלך השיעורים, נלמד החל מאופן החזקת מחבט,עבודת רגליים, חבטות בסיסיות ומתקדמות...

   ענקית קידום האתרים