ראשי תוכניות אימון סניפים הטיפ השבועי גלריית תמונות צור קשר
admin On דצמבר - 21 - 2014

ביגוד מתאים לספורט

 

ביגוד לספורט הוא קריטריון מאוד חשוב למתאמנים. חשוב ללבוש בדים רכים וקלילים שאינם מעיקים על המתאמן. ובאופן מפורט יותר:

 

חשוב לבחור בגדים שאינם צמודים מדי, אך מנגד שאינם רחבים ומסורבלים. בגדים מסורבלים עלולים ליצור תחושת כובד אצל המתאמן כאשר כל רגע נופלים לו חלקים כדוגמת סופגי זיעה ועוד. בגדים צמודים מדי עלולים לגרום לתחושת חוסר נוחות אצל המתאמן. לבשו בגדים רכים שנוח לכם עם הבד שלהם, כך שלא יציק לכם וימאיס עליכם את האימון.

חשוב ללבוש בגדים שמאפשרים נידוף זיעה כדוגמת חולצות כותנה או דריי פיט. לא מומלץ ללבוש בגדי ניילון אטומים (שאינם מוגדרים כדרייפיט), אלו עלולים לשמור על הזיעה עליכם ולגרום תחושת אי נעימות. כמו כן, פוטרים ובגדים כבדים עלולים לספוג את הזיעה ולהכביד עליכם. גם בבחירת מכנסי טייץ, שימו דגש על בחירת מכנסי דרייפיט, על מנת שהגוף יוכל להתאוורר.

כאשר אתם מתאמנים בחוץ בימים קרים, חשוב ללכת עם בגדים שמתאימים לטמפרטורה בחוץ. עצם העובדה שהינכם עושים ספורט ומחממים את הגוף, אין זה אומר שגופכם אינו מתקרר ממזג האוויר כדאי ללבוש חולצה תרמית אוורירית או קפוצ'ון קליל שאפשר להרגיש בו חופשיים.

אם הינכם מתאמנים בשעות הערב מחוץ לבית, השתדלו ללכת עם בגדים שאינם כהים כדי שיראו אתכם בכביש ואף אם יש צורך, לבשו גם מחזיר אור. אם אתם מתאמנים בשעות היום, חבשו כובע! לא כהמלצה, כחובה. בנוסף, לא מומלץ להוריד חולצה על מנת "להתאוורר" שכן הגוף קולט באופן זה כמות גדולה יותר של חום.